Of je nu een doorgewinterde fietser bent, of een beginner, je vraagt je misschien af wat momenteel het beste is in de wereld van de racefiets. Dat komt goed uit, want dat is het doel van ons artikel. We hebben daarom een selectie gemaakt van de beste racefietsen van 2026. Dat gezegd hebbende, het woord "beste" moet hier met enige voorzichtigheid worden genomen, want er is inderdaad een grote hoeveelheid racefietsen. Onze selectie zal dus slechts een klein aantal fietsen omvatten. Toch zullen we om eerlijker te zijn, ook de criteria presenteren die je in acht moet nemen om de beste racefiets te kiezen. Zo, als je een ander model tegenkomt dan de hier gepresenteerde, weet je of dit jouw beste racefiets kan worden. Tot slot, altijd met het oog op eerlijkheid, hebben wij de fietsen gerangschikt op prijs.
Beste racefiets 2026 beginner (minder dan 2000 euro)
Wil je beginnen in de wereld van de racefiets? Ga je maar een paar keer per maand rijden? Of denk je misschien dat een Ferrari-karosserie met een Clio-motor nergens toe dient? Daarom zoek je een goede racefiets voor minder dan 2000 euro? Dat komt goed uit, want ondanks de huidige stijging van de prijs van high-end fietsen (de komst van nieuwe elektrische groepen...), blijven sommige merken zeer goede modellen aanbieden tegen concurrerende prijzen. Wat kun je dus verwachten van een model onder de 2000 euro?
Voor 2000 euro bestaat een goed model uit een aluminium frame en een carbon vork. Het gewicht zal dan rond de 10 kilo liggen. Je vindt ook in de meeste gevallen mechanische schijfremmen. Wat betreft groepen, zul je de instap- en middenklasse modellen van Shimano terugvinden. We raden je aan minstens te kiezen voor een groep Shimano Claris of Sora, die van veel betere kwaliteit zijn dan een Tourney set. Sommige modellen bieden ook onderdelen van Shimano 105. In dat geval heb je meestal niet de hele groep (cassette, crankstel...) maar alleen bepaalde onderdelen (derailleurs...). Dat kan een goede zaak zijn als je het beste wilt op het gebied van prijs-kwaliteitverhouding binnen de Shimano racefiets serie. Laten we dus onze selectie bekijken van de 10 beste racefietsen onder de 2000 euro.
| Trek Domane AL 2 Gen 4 | Raymon Kirana | Sunn Asphalt S3 | |
| Frame | Aluminium Alpha Serie 100 | Koolstof: 28", Carbon MLC Composite | Mono-koolstof frame met geïntegreerde doorlopende as |
| Voorvork | Domane AL koolstof | Koolstof: Carbon Road | Koolstof met geïntegreerde remleiding |
| Voorderailleur | Shimano Claris R2000 | Shimano Tiagra, 2 versnellingen | Shimano 105, 2 versnellingen |
| Achterderailleur | Shimano Claris R2000, 8 versnellingen | Shimano Tiagra, RD-R4000, 11 versnellingen | Shimano Tiagra, 10 versnellingen |
| Aantal tanden cassette | 11-32 | 11-36 | 11-32 |
| Aantal tanden crankstellen | 50/34 | 50/34 | 50/34 |
| Crankstel | Shimano RS200, 50/34 | N.B. | N.B. |
| Remmen | Tektro mechanische schijfremmen, dubbele zuiger, 160 mm | Shimano SM-RT10, 160 mm, Center Lock, hydraulische schijfremmen | Shimano Tiagra, Hydr. Disc Brake (160/140) Shimano Rotors |
| Velgen | Bontrager Paradigm 23, 700c | Raymon T260/DH866, 12x100/12x142 mm, 28" | Shimano RS171, 700c |
| Gewicht | 10.35 | N.B. | 8.7 kg |
Trek Domane AL 2 Gen 4, de beste racefiets onder de 1000 euro
Trek Domane AL 2 racefiets met Shimano Claris 8-speed versnelling, 700 mm, rood, 4e generatie
Vanaf €999.00
| Kenmerken | Details |
|---|---|
| Frame | Aluminium Alpha Serie 100 |
| Voorvork | Domane AL koolstof |
| Voorderailleur | Shimano Claris R2000 |
| Achterderailleur | Shimano Claris R2000, 8 versnellingen |
| Aantal tanden cassette | 11-32 |
| Aantal tanden crankstellen | 50/34 |
| Crankstel | Shimano RS200, 50/34 |
| Remmen | Tektro mechanische schijfremmen, dubbele zuiger, 160 mm |
| Velgen | Bontrager Paradigm 23, 700c |
| Gewicht | 10.35 |
We beginnen onze vergelijking met een veilige keuze. Op het moment dat we deze regels schrijven, staat de Trek Domane AL 2 Gen 4 onder de 1000 euro, wat vrij zeldzaam is voor een merk als Trek. Vanwege de gereduceerde prijs is het frame van aluminium, maar met een koolstof voorvork om trillingen beter te absorberen. Trek heeft gewerkt aan dit frame voor een endurance-gericht frame: de positie is rechtop. Geloof ons, je rug zal je danken tijdens lange ritten. Als dit je eerste racefiets is en hij een meer klassieke stadsfiets vervangt, heeft Trek ook aan jou gedacht. Deze fiets zet namelijk ook in op veelzijdigheid met onder andere een bevestiging om een bagagedrager of spatbord te monteren... Hij zal ook dicht bij een goede oude VTC komen met 32 mm banden waarmee je kleine uitstapjes over lichte grindpaden kunt maken.
Aan de andere kant, laten we eerlijk zijn, de Tektro remmen zijn mechanisch: we zijn ver verwijderd van hydraulisch en je zult ze handmatig moeten afstellen. De Shimano Claris 2x8 versnellingsgroep is betrouwbaar, met een 50/34 en een 11-32 cassette, maar hij heeft minder versnellingen dan de hogere groepen. En de weegschaal toont 10,35 kg in maat 56. Het is geen lichtgewicht, maar we vergeven het hem omdat het toch het beste instapmodel is qua "lage prijs".
Raymon Kirana, de racefiets met de beste prijs-kwaliteitverhouding (koolstofframe onder de 2000 euro)
Raymon Kirana Pure racefiets met Shimano Tiagra 11-speed, 700 mm, antracietgrijs, 2026
Vanaf €1,699.99
| Categorie | Details |
|---|---|
| frame | Koolstof: 28", Carbon MLC Composite |
| voorvork | Koolstof: Carbon Road |
| voorderailleur | Shimano Tiagra, 2 versnellingen |
| achterderailleur | Shimano Tiagra, RD-R4000, 11 versnellingen |
| aantal tanden cassette | 11-36 |
| aantal tanden crankstellen | 50/34 |
| remmen | Shimano SM-RT10, 160 mm, Center Lock, hydraulische schijfremmen |
| velgen | Raymon T260/DH866, 12x100/12x142 mm, 28" |
Een koolstofframe onder de 2000 euro trekt vanzelf de aandacht, en verdient een nadere blik voordat je je pinpas trekt. De Raymon Kirana Pure is hier het antwoord op een vraag die veel fietsers zichzelf stellen: kan je toegang krijgen tot koolstof zonder je budget te laten exploderen?
Het antwoord is ja, en het frame in Carbon MLC Composite is het concrete bewijs. We hebben het niet over een symbolisch koolstofframe op een productblad om het er mooi uit te laten zien: ook de voorvork is van koolstof, wat bijdraagt aan de souplesse en het comfort van het geheel. De aandrijving is toevertrouwd aan de zeer betrouwbare Shimano Tiagra groep in 2x11 versnellingen. Met een crankstel van 50/34 en een zeer ruime 11-36 cassette laat deze fiets je een comfortabele marge om moeilijke beklimmingen aan te pakken en soepel te draaien zonder uitputting. De hydraulische schijfremmen van Shimano (met 160 mm schijven) maken het plaatje compleet: de remwerking is precies, modulair en verzwakt niet, zelfs niet bij natte afdalingen.
Qua comfort zorgen de Schwalbe One Performance banden van 30 mm breedte voor een merkbare zachtheid op licht ruwe wegen, zonder in te leveren op wendbaarheid, zodat je gemakkelijk kilometers kunt maken. Pas wel op voor de huismerk Raymon T260 wielen, zeer functioneel maar waarschijnlijk het eerste punt van verbetering voor wie de fiets wil upgraden en verlichten na verloop van tijd (het totale gewicht wordt door het merk op deze montage niet bekendgemaakt). Kortom, het is een uitstekende investering voor veeleisende fietsers die een tijdloze stijl zoeken en een evoluerend rijwiel willen tegen een zeer competitieve prijs.
Sunn Asphalt S3, de andere goede deal van het moment (carbon frame onder de 2000 euro)
| Categorie | Details |
|---|---|
| frame | Monobloc carbon routing integrated thru axle |
| vork | Carbon remleiding geïntegreerd |
| voorder derailleur | Shimano 105, 2 versnellingen |
| achterderailleur | Shimano Tiagra, 10 versnellingen |
| aantal tanden cassette | 11-32 |
| aantal tanden kettingbladen | 50/34 |
| remmen | Shimano Tiagra, Hydr. Disc Brake (160/140) Shimano Rotors |
| velgen | Shimano RS171, 700c |
| Gewicht | 8,7 kg |
Een carbon frame vinden onder de 2000 euro op een complete racefiets, dat is een beetje zoals een parkeerplaats vinden in Parijs op een zaterdagmiddag: het gebeurt, maar het verdient het om over te praten. Na de hierboven genoemde Raymon Kirana is de Sunn Asphalt S3 de tweede parel die we hebben gevonden die precies dat doet, en dat is duidelijk de voornaamste reden voor zijn aanwezigheid in deze vergelijking. Het frame dus: monobloc carbon met geïntegreerde kabelgeleiding en doorlopende as, aangevuld met een carbon vork met geïntegreerde remleiding. Op papier is het hoogwaardig materiaal geleverd tegen een prijs die dat niet lijkt, en in de praktijk voel je dat in de algehele wendbaarheid van de fiets.
Sunn heeft ook nagedacht over de sloping van het frame om de blootgestelde zadelpen te verlengen (slechts 49 cm zadelbuis bij een maat M), waardoor het vermogen heeft om op langere termijn trillingen te absorberen, een concrete aandachtspunt en niet alleen een technische specificatie. De Vittoria Zaffiro Pro banden in maat 700x32c passen in datzelfde idee: 32 mm breedte is ruim voldoende om slechte wegen glad te rijden zonder dat elke naad in het wegdek je eraan herinnert dat de weg al in 1987 is aangelegd.
De aandrijving is "gemengd", zoals de productfiche het voorzichtig zegt: voorderailleur Shimano 105 en achterderailleur Tiagra, Tiagra shifters, cassette 11-32 met kettingbladen 50-34. De hydraulische schijfremmen van Tiagra (160 mm voor, 140 mm achter) zorgen voor een degelijke remwerking ongeacht het weer, wat, als je in Bretagne of de Vogezen rijdt, nooit een onbelangrijk detail is. Tenslotte weegt deze Sunn Asphalt 8,7 kg, wat eerlijk is voor dit prijs- en uitrustingsniveau (verwacht geen professionele klimmer uit te dagen, maar je draagt ook geen tractor).
Beste racefiets 2026 tussen 2000 en 4000 euro
Ben je een beginner met een groot budget of een liefhebber van de weg? Ben je van plan om tussen de 2000 en 4000 euro in je nieuwe speeltje te investeren? Het gaat hier om een belangrijke investering, dus laten we eens kijken wat je van je toekomstige rijwiel kunt verwachten. Ten eerste moet je weten dat 2000 euro de toegang is tot fietsen met een carbon frame. Natuurlijk zijn niet alle carbon frames gelijk. Maar over het algemeen betekent een carbon frame dat je een lichtere fiets hebt. Kiezen voor een carbon frame betekent ook een fiets die beter is afgestemd op elke individuele fietser. Immers, carbon frames kunnen, in tegenstelling tot aluminium frames, meer gepersonaliseerd worden.
Met 'gepersonaliseerd' bedoelen we vooral dat men kan spelen met de dikte van het frame op bepaalde plaatsen om meer of minder de schokken van de weg te absorberen. Zo is het makkelijker om de "persoonlijkheid van de fiets" te bepalen. Dit maakt het bijvoorbeeld mogelijk om comfortabelere fietsen te creëren. Naast het frame kun je bij een dergelijk budget ook verwachten dat je fiets hydraulische schijfremmen heeft. Qua groepset zal de meest gangbare een Shimano 105 zijn. Dit is het middensegment binnen Shimano en waarschijnlijk het beste prijs-kwaliteitverhouding. Laten we nu onze selectie van de beste racefietsen in deze prijsklasse bekijken.
| Orbea Orca M30 | Cannondale CAAD14 | Lapierre Xelius DRS 7.0 | |
| frame | Carbon | Aluminium | Carbon frame |
| vork | Carbon | CAAD14 full carbon | Carbon UD SLI |
| voorderailleur | Shimano 105 FD-R7100 | Shimano 105 R7100 | Shimano Ultegra Di2 R8150 Brazed-On |
| achterderailleur | Shimano 105 RD-R7100, 12 versnellingen | Shimano 105 R7100, 12 versnellingen | Shimano Ultegra Di2 R8150, 12 versnellingen |
| aantal tanden cassette | 11-34 | 11-34 | 11-34 |
| aantal tanden kettingbladen | 50/34 | 50/34 | 50/34 |
| remmen | Shimano 105 BR-R7170, hydraulische schijfrem | Shimano 105 R7170 hydraulisch, schijven 160/160 mm | Shimano Ultegra R8100, 160/140 mm |
| velgen | Alloy, Tubeless, 19c, 28H, 700c | Cannondale RD 2.0 Disc, 700c | DT Swiss ER1600 Spline 30mm, Centerlock, compatibel met Tubeless |
Orbea Orca M30, de beste klimmer onder de 3000 euro
Orbea Orca M30 Racefiets Shimano 105 12S 700 mm Iris Wit Lila Purper 2026
Vanaf €2,199.99
| Categorie | Details |
|---|---|
| frame | Carbon: Orbea Orca carbon OMR 2026, monocoque constructie, HS 1,5", BB 386 mm, powermeter compatibel, achterste Thru As 12x142 mm, draad M12x2 P1, interne kabelgeleiding, Bandenruimte: 32 mm |
| voorvork | Carbon: Orbea Orca OMR ICR 2024, full carbon, 1-1/8" - 1.5" taps toelopende balhoofdbuis compatibel, Thru As 12x100 mm, draad M12x2 P1 |
| voorderailleur | Shimano 105 FD-R7100 |
| achterderailleur | Shimano 105 RD-R7100, 12 versnellingen |
| aantal tandjes cassette | 11-34 |
| aantal tandjes kettingbladen | 50/34 |
| remmen | Shimano 105 BR-R7170, Hydraulische schijfrem |
| velgen | Metaal, Tubeless, 19c, 28H, 700c |
| Gewicht | N.V.T. |
De Orbea Orca M30 Shimano 105 12V 700 mm wordt gepositioneerd als "de beste klimmer onder 3000 euro". Hiervoor is het ontwerp gericht op een balans tussen laterale stijfheid voor vermogensoverdracht en trillingsabsorptie voor comfort tijdens lange ritten, een sleutelkenmerk voor een klimmer.
Technisch gezien is de Orca M30 gebouwd rond een frame en vork van Orbea Orca OMR carbon, geoptimaliseerd voor monocoque constructie en stijfheid. Het frame heeft een BB386 trapas en is compatibel met powermeters, terwijl de steekassen (12x142 mm achter, 12x100 mm voor) zorgen voor precieze handling. De aandrijving wordt verzorgd door een Shimano 105 R7100 groep met 12 versnellingen, inclusief een compact crankstel 50/34 tanden en een cassette 11-34 tanden. Deze versnellingsverhoudingen zijn geschikt voor zware beklimmingen en bieden de nodige veelzijdigheid op vlakke wegen. Het remmen wordt afgehandeld door Shimano 105 BR-R7170 hydraulische schijfremmen, die kracht en progressiviteit garanderen ongeacht het weer. De metalen tubeless velgen, uitgerust met Continental Grand Prix banden in 700x28c, dragen bij aan veelzijdigheid en comfort, met een maximale bandenvrijheid van 32 mm voor het frame. De carbon SP 0.2 zadelpen van 27.2 mm draagt ook bij aan de absorptie van micro-schokken.
Cannondale CAAD14 3, aluminium dat menig carbon frame overtreft
Cannondale CAAD14 3 racefiets met Shimano 105 12-speed en 700 mm stuur, matzwart
Vanaf €2,499.00
| Kenmerken | Details |
|---|---|
| Frame | Aluminium: SmartForm C1 Premium Alloy |
| Vork | CAAD14 full carbon |
| Voorderailleur | Shimano 105 R7100 |
| Achterderailleur | Shimano 105 R7100, 12 versnellingen |
| Aantal tandjes cassette | 11-34 |
| Aantal tandjes kettingbladen | 50/34 |
| Crankstel | Shimano 105 R7100, 50/34 tanden |
| Remmen | Shimano 105 R7170 hydraulisch, schijven 160/160 mm |
| Velgen | Cannondale RD 2.0 Disc, 700c |
| Gewicht | N.V.T. |
Na carbon komt metaal aan bod. De Cannondale CAAD14 3 is de instapper van het CAAD-gamma, maar laat je hierdoor niet misleiden: zijn SmartForm C1 Premium frame is één van de beste aluminium frames op de markt en qua stijfheid overtreft hij menig instap- en mid-range carbon frame. Het "carbon of niets" geldt hier niet echt meer. Daarbij komt dat hij bredere banden kan herbergen dan de standaard 28 mm. Ideaal als je twijfelt met een gravel...
De rest volgt zonder opsmuk. Qua aandrijving vinden we een degelijke Shimano 105 R7100 in 2x12 versnellingen gecombineerd met een crankstel 50/34 en een cassette 11-34. Volgens ons een uitstekende gearing om te klimmen zonder overbelasting en om mee te kunnen komen in het wiel op groepsritten. Eenmaal op snelheid kun je rekenen op 160 mm hydraulische schijfremmen. Om deze korte voorstelling af te sluiten, laten we eerlijk zijn: de Cannondale RD 2.0 Disc wielen met 28 stalen spaken en de Vittoria Zaffiro banden zijn voldoende voor dagelijks gebruik en om de aankoop te rechtvaardigen, maar zullen het eerste onderdeel zijn dat je wilt upgraden als je echt wil optimaliseren.
Lapierre Xelius DRS 7.0, een Ultegra Di2 voor minder dan 4000 euro
| Categorie | Details |
|---|---|
| frame | Carbon frame |
| voorvork | UD SLI Carbon |
| voorderailleur | Shimano Ultegra Di2 R8150 Brazed-On |
| achterderailleur | Shimano Ultegra Di2 R8150, 12 versnellingen |
| aantal tandjes cassette | 11-34 |
| aantal tandjes kettingbladen | 50/34 |
| remmen | Shimano Ultegra R8100, 160/140 mm |
| velgen | DT Swiss ER1600 Spline 30mm, Centerlock, Tubeless compatibel |
| Gewicht | N.V.T. |
Op het moment dat de prijzen van racefietsen hoog oplopen, doet deze Lapierre ons de eer deel te zijn van de eerste met een volledige Ultegra Di2 groep, wat hem een plek in onze ranglijst oplevert. Ze verdienen deze positie met de Xelius DRS 7.0. Ook moet je toegeven dat het momenteel een significante prijsinspanning vraagt om een volledig Shimano Ultegra Di2 12 versnellingen groep onder de 4000 euro aan te bieden, temeer daar de fiets een UD SLI carbon frame heeft dat ontstaat uit de fusie van de oude Xelius SL (gericht op klimmen) en de Aircode DRS (aero georiënteerd). Lapierre geeft 15% winst in aerodynamica en tot 15 watt besparen bij hoge snelheid, cijfers behaald in een windtunnel die dit model positioneren als een allrounder die zowel lange ritten als snelle secties aankan.
De Ultegra Di2 R8150 transmissie is het centrale argument. De elektronische schakeling biedt constante precisie en minder onderhoud, met een cassette 11-34 tanden gekoppeld aan een crankstel 52/36. Deze brede gearing maakt het mogelijk cols te beklimmen zonder in te boeten aan efficiency op vlakke stukken, hoewel dit een compromis inhoudt: de 11-34 cassette weegt meer dan een 11-30 configuratie (oké, we muggenzifterij, maar je moet toch wat minpunten vinden). Bovendien vind je deze minpunten niet aan de remkracht met Ultegra hydraulische schijfremmen op 160/140 mm schijven. De DT Swiss E1600 Spline 30 mm wielen zijn eveneens een coherente keuze.
Beste racefiets 2026 tussen 4000 en 7000 euro
Wanneer je meer dan 4000 euro en tot 7000 euro uitgeeft aan een racefiets, kom je in de categorie van high-end racefietsen. Vanaf dat moment kun je een hoogwaardige racefiets verwachten met geavanceerde kenmerken en de nieuwste technologiecomponenten. In deze prijsklasse, net als in de vorige, is het standaardmateriaal voor het frame carbon. Hydraulische schijfremmen zijn ook standaard geworden. Het grootste verschil met de fietsen in de prijsklasse van 2000 tot 4000 euro zit dan in je groep. Vanaf ongeveer 4000 euro zul je namelijk groepen met elektronische aandrijving vinden. Dit zorgt voor nauwkeurigere en betrouwbaardere schakelingen.
Met zulke groepen zijn er geen afstelproblemen meer... alles werkt perfect. Op voorwaarde dat je je batterij hebt opgeladen. Maar maak je daar geen zorgen over, want de nieuwste groepen (Shimano Di2, Sram eTap, Campagnolo EPS) hebben allemaal gemiddeld een minimale actieradius van 700 kilometer.
| Cube Litening Air C:68X Pro | Megamo Raise 07 | Lapierre Xelius DRS 9.0 | |
| frame | Carbon | Carbon | Carbon: Carbon UD SLI |
| vork | Carbon | Carbon | Carbon: Carbon UD SLI |
| voorderailleur | Sram Force AXS, E1 | Sram Rival AXS | Shimano Dura-Ace Di2 R9250 Brazed-On |
| achterderailleur | Sram Force AXS, E1, 12-speed | Sram Rival AXS, 12 speed | Shimano Dura-Ace Di2 R9250, 12 speed |
| tandenaantal cassette | 10-36 | 10-36 | 11-34 |
| tandenaantal kettingbladen | 48/35 | 48-35 | 52-36 |
| remmen | Sram Force AXS HRD, E1, Hydr. Disc Brake, Flat Mount (160/160) | Sram Rival AXS, Hydraulische schijfrem Centerline 160 mm / 140 mm | Shimano Dura-Ace, hydraulische schijven 160/140 mm |
| velgen | Newmen Streem Climbing (Streem C.35/Streem C.38) Carbon, 21/24 spaaks, 12x100/12x142 mm, Tubeless Ready, 700c | Zipp 303 S, Tubeless, Schijfrem, Carbon, Hookless, profiel 45 mm, naven Zipp 176DB, 12x100/12x142 mm, vrijloop XDR | DT Swiss ERC1400 Spline 35 mm, Centerlock, 700c |
| Gewicht | 7,1 kg | Onbekend | Onbekend |
Cube Litening Air C:68X Pro, de lichtste in deze prijsklasse (7,1kg)
Cube Litening Air C:68X Pro racefiets Sram Force AXS 12S 700 mm Skyscraper Grijs 2026
Vanaf €5,349.00
| Categorie | Details |
|---|---|
| frame | Carbon: Litening C:68X Air Monocoque Advanced Twin Mold Technology, Aero-Weight Optimized Buizen, Volledig Interne Kabelgeleiding, Flat Mount Schijfrem, 12x142 mm, Maximale bandbreedte: 31 mm |
| vork | Carbon: Litening C:68X Air, Geïntegreerde Kabelgeleiding, Flat Mount Schijfrem, 12x100 mm |
| voorderailleur | Sram Force AXS, E1 |
| achterderailleur | Sram Force AXS, E1, 12-speed |
| tandenaantal cassette | 10-36 |
| tandenaantal kettingbladen | 48/35 |
| remmen | Sram Force AXS HRD, E1, Hydr. Disc Brake, Flat Mount (160/160) |
| velgen | Newmen Streem Climbing (Streem C.35/Streem C.38) Carbon, 21/24 spaaks, 12x100/12x142 mm, Tubeless Ready, 700c |
| Gewicht | 7,1 kg |
De Cube Litening Air C:68X Pro SRAM Force AXS 12V 700 positioneert zich als een machine gericht op prestaties, met een duidelijk doel: lichtgewicht. Ontwikkeld in samenwerking met het Team Intermarché-Wanty, integreert het de C:68X carbonvezel in een frame dat 799 g weegt in de medium maat. Dit ontwerp streeft naar geoptimaliseerde aerodynamische eigenschappen gecombineerd met een minimaal gewicht, wat het onderscheidt als het lichtste model in de categorie racefietsen tussen 3000 en 5000 euro.
Technisch gezien biedt de Litening Air C:68X Pro componenten die passen bij zijn ambitie. Het frame en de vork van C:68X carbon bevatten volledige kabelgeleiding, wat bijdraagt aan de aerodynamica en een strakke esthetiek. De SRAM Force AXS 2x12-speed transmissie biedt nauwkeurige draadloze schakelprestaties en een veelzijdig bereik (kettingbladen 48/35, cassette 10-36). Een opmerkelijk voordeel is de vermogensmeter geïntegreerd in de crankset, die essentiële prestatiegegevens levert zonder extra accessoires. Het hydraulische schijfremsysteem SRAM Force AXS HRD (160/160 mm) zorgt voor constante en krachtige controle. De carbon Newmen Streem Climbing wielen, met profielen van 35 en 38 mm, zijn tubeless ready en voorzien van Continental Grand Prix 5000 S TR 30 mm banden, een configuratie die efficiëntie bevordert en tegelijk een relevante schokabsorptie biedt. Het totale gewicht van de fiets is 7,1 kg. De maximale bandbreedte is 31 mm, wat een beperking vormt voor gebruikers die bredere banden willen.
Megamo Raise 07, de beste racefiets onder de 5000 euro
| Categorie | Details |
|---|---|
| frame | Carbon: Carbon Advanced Composite Super Light Frame, volledige interne kabelgeleiding, Flat mount schijf 12x142 |
| vork | Carbon: Carbon Advanced Composite vork, volledige interne kabelgeleiding, Flat mount schijf 12x100 |
| voorderailleur | Sram Rival AXS |
| achterderailleur | Sram Rival AXS, 12 versnellingen |
| aantal tanden cassette | 10-36 |
| aantal tanden kettingbladen | 48-35 |
| remmen | Sram Rival AXS, hydraulische schijf Centerline 160 mm / 140 mm |
| wielen | Zipp 303 S, tubeless, schijfrem, carbon, haakloos, profiel 45 mm, naven Zipp 176DB, 12x100/12x142 mm, vrijloop XDR |
| gewicht | N.V.T. |
De Megamo Raise 07 SRAM Rival AXS 12V 700 mm positioneert zich als een prestatiegerichte optie voor wegwielrennen.
Technisch gezien is de Megamo Raise 07 uitgerust met een frame en vork van Carbon Advanced Composite, met volledige interne kabelgeleiding. Dit ontwerp is gericht op het optimaliseren van aerodynamica en esthetiek, terwijl het zorgt voor een stijve basis voor de krachtoverbrenging. De aandrijving is toevertrouwd aan de SRAM Rival AXS 12-speed groep, een draadloos elektronisch systeem dat bekendstaat om zijn precisie en betrouwbaarheid. Een belangrijke technische troef is de integratie van een vermogenssensor in de SRAM Rival crankset, die een nauwkeurige inspanningsmeting voor training en wedstrijdbeheer mogelijk maakt. De tandcombinatie van 48-35T vooraan en 10-36T achteraan biedt een breed scala aan versnellingen, geschikt voor zowel steile beklimmingen als snelle vlakke secties. De remmen worden verzorgd door SRAM Rival AXS hydraulische schijven van 160 mm vooraan en 140 mm achteraan, die een constante en goed doseerbare remkracht leveren. De Zipp 303 S carbon wielen, met een profiel van 45 mm, vormen een goede keuze vanwege hun compromis tussen lichtgewicht en aerodynamische prestaties, en zijn gemonteerd met Pirelli P Zero Race TLR Classic banden van 30 mm, die tubeless grip en comfort bevorderen. Het geïntegreerde carbon stuur versterkt het strakke en aerodynamische uiterlijk.
Lapierre Xelius DRS 9.0, de Dura-Ace Di2 voor de prijs van een Ultegra bij de concurrentie
Lapierre Xelius DRS 9.0 racefiets met Shimano Dura-Ace Di2 12-speed, 700 mm, grijs, 2026
Vanaf €5,999.99
| Kenmerken | Details |
|---|---|
| Frame | Carbon: Carbon UD SLI |
| Vork | Carbon: Carbon UD SLI |
| Voorderailleur | Shimano Dura-Ace Di2 R9250 Brazed-On |
| Achterderailleur | Shimano Dura-Ace Di2 R9250, 12 versnellingen |
| Aantal tanden cassette | 11-34 |
| Aantal tanden kettingbladen | 52-36 |
| Crankstel | Shimano Dura-Ace R9200, 52-36 tanden |
| Remmen | Shimano Dura-Ace, hydraulische schijven 160/140 mm |
| Velgen | DT Swiss ERC1400 Spline 35 mm, Centerlock, 700c |
| Gewicht | N.V.T. |
Hier is de beste deal uit onze vergelijking van de beste racefietsen: de Lapierre Xelius DRS 9.0. Je moet weten dat deze is uitgerust met een Shimano Dura-Ace Di2 12-speed groep, het topsegment van Shimano, terwijl de concurrentie in deze prijsklasse meestal genoegen neemt met Ultegra. Qua frame combineert de UD SLI het oude Xelius SL met de Aircode DRS. Lapierre geeft aan dat er 15% meer aerodynamica is dan bij zijn voorgangers en tot 15 watt bespaard wordt bij hoge snelheid op vlak terrein (genoeg om in de finale wat plaatsen te winnen). Voor klimmen is het kleine 36-tands blad in combinatie met een cassette 11-34 een soepel verzet voor cols, en de DT Swiss ERC1400 carbon wielen van 35 mm houden de fiets veelzijdig. Als je een goede klimmer bent en op zoek bent naar een slimme aankoop, hopen we dat we hier voor jou dat juweeltje gevonden hebben.
Beste racefiets 2026 boven de 7000 euro
Als je de grens van 7000 overschrijdt, betreed je het absolute topsegment. Voor die prijs mag je het beste verwachten van elk merk. Het verschil met de lagere segmenten zit zowel in het frame als in de uitrusting. Topklasse racefietsen zijn meestal gemaakt van koolstofvezels van superieure kwaliteit. Zo kan bij sommige modellen de eenvoudige aanwezigheid van een frame van betere koolstof de prijs met enkele duizenden euro’s verhogen. Deze frames bieden een ideale combinatie van lichtgewicht, stijfheid en duurzaamheid. Bovendien is het frame vaak aerodynamisch ontworpen, wat helpt om snelheid en efficiëntie te verbeteren.
Een fiets kopen van meer dan 7000 euro betekent ook dat je profiteert van de beste externe componenten. Je zult bijvoorbeeld modellen vinden uitgerust met Dura-Ace Di2, het topsegment van Shimano. Ook vind je meer componenten op de fietsen, zoals vermogenssensoren... En niet te vergeten de wielen, die ontworpen zijn voor snelheid en wendbaarheid. Met andere woorden, tenzij je je spaarpot wil breken, raden we deze fietsen alleen aan als je al ervaring hebt met het wegwielrennen.
| Trek Madone SLR 7 | Van Rysel RCR-F Pro | BMC Teammachine R 01 Two | |
| frame | Carbon | Carbon | Carbon |
| vork | Madone Gen 8, full carbon, taps toelopende carbon stuurbuis, flat mount schijf, steekas 12x100 mm | RCR-F Pro, Super High Modulus carbon | Carbon: Teammachine R 01 Premium Carbon |
| voorderailleur | Shimano Ultegra R8150 Di2, te lassen | Shimano Dura-Ace Di2 R9250 | Shimano Dura Ace Di2 |
| achterderailleur | Shimano Ultegra R8150 Di2, 12 versnellingen | Shimano Dura-Ace Di2 R9250, 12 versnellingen | Shimano Dura Ace Di2, 12 versnellingen |
| aantal tanden cassette | 11-30 | 11-34 | 11-34 |
| aantal tanden kettingbladen | 52-36 | 52-36 | 52-36 |
| remmen | Shimano Ultegra, hydraulische schijfremmen Di2, schijven CL800 160/160 mm | Shimano Dura-Ace R9270, hydraulische schijfremmen, 160/140 mm | Shimano Dura Ace, hydraulische schijven RT-CL900, 160/160 mm |
| velgen | Bontrager Aeolus Pro 51, OCLV carbon, tubeless ready, 12x100/12x142 mm, 700c | Swiss Side Hadron² 625 Ultimate, carbon, hoogte 62 mm, 700c | CR 50 SL Carbon, tubeless ready, 50 mm, 700c |
| gewicht | 7,52 kg (maat M/L) | 7,5 kg (maat M, tubeless montage) | 7,3 |
Trek Madone SLR 7, de beste racefiets om tot het professionele peloton toe te treden
| Categorie | Details |
|---|---|
| frame | Carbonaat OCLV serie 900, buisvorm Full System Foil, zadelpen IsoFlow, bracket T47, Flat Mount schijfremmen, steekas 142x12 mm, enkel elektronische bedrading |
| voorvork | Madone Gen 8, volledig carbon, taps toelopende carbon stuurbuis, flat mount schijfrem, steekas 12x100 mm |
| voorshifter | Shimano Ultegra R8150 Di2, te brazen |
| achterschifter | Shimano Ultegra R8150 Di2, 12 versnellingen |
| aantal tanden cassette | 11-30 |
| aantal tanden kettingbladen | 52-36 |
| remmen | Shimano Ultegra, hydraulische Di2 schijfremmen, CL800 schijven 160/160 mm |
| velgen | Bontrager Aeolus Pro 51, OCLV carbon, Tubeless Ready, 12x100/12x142 mm, 700c |
| Gewicht | 7,52 kg (maat M/L) |
De Trek Madone SLR 7 Gen 8 is het soort fiets dat je met een lichte, verheugde glimlach naar je kilometerteller doet kijken, die van een fietser die begint te geloven dat hij serieus aan kan haken bij een amateurpeloton. Hier gekozen als de meest geloofwaardige toegangspoort tot het hogere niveau, combineert hij componenten die je ook op de fietsen van professionele ploegen vindt, zonder helemaal de prijs daarvan te bereiken (wat relatief is, laten we eerlijk zijn).
Het frame van OCLV carbon serie 900 is het hoogste kwaliteitsmateriaal dat Trek produceert, en dat voel je meteen aan het gewicht: 7,52 kg in maat M/L, alles inbegrepen, carbon wielen en elektronische groep inbegrepen. Dat is een gewicht dat de machine duidelijk positioneert, ver weg van een zondagse recreatiefiets. De IsoFlow-technologie, geïntegreerd in de zadelbuis, absorbeert de trillingen van de weg zonder onnodige gram toe te voegen, wat een elegante manier is om te zeggen dat je rug je zal bedanken na vier uur in het zadel. De Shimano Ultegra Di2 groep met 2x12 versnellingen schakelt elektrisch en met een precisie en snelheid die mechanisch schakelen een beetje nostalgisch doet aanvoelen (op een goede manier, zoals analoge filmrolletjes). De cassette met 11-30 tanden toont duidelijk de bedoelingen van deze fiets: je bent niet om rustig te klimmen, maar om het tempo te houden over gevarieerd terrein zonder in paniek het kleine blad te zoeken.
De Bontrager Aeolus Pro 51 carbon wielen, tubeless ready, maken het geheel compleet en zijn ontworpen om door de lucht te snijden; de 51 mm hoge velgen vallen zeker op bij afdalingen. Pas op bij zijdelingse wind: deze profielen hebben karakter en laten dat ook weten.
Van Rysel RCR-F Pro, de beste racefiets voortgekomen uit Frans ruimtevaartonderzoek
Van Rysel RCR-F Pro racefiets met Shimano Dura-Ace Di2 12-speed, 700 mm, zwart, Raw Carbon Signature
Vanaf €7,999.00
| Categorie | Details |
|---|---|
| frame | Super High Modulus carbon, RCR-F Pro (Layup Pro), ontwikkeld in de windtunnel met Swiss Side |
| voorvork | RCR-F Pro, Super High Modulus carbon |
| voorshifter | Shimano Dura-Ace Di2 R9250 |
| achterschifter | Shimano Dura-Ace Di2 R9250, 12 versnellingen |
| aantal tanden cassette | 11-34 |
| aantal tanden kettingbladen | 52-36 |
| remmen | Shimano Dura-Ace R9270, hydraulische schijfremmen, 160/140 mm |
| velgen | Swiss Side Hadron² 625 Ultimate, carbon, 62 mm hoogte, 700c |
| Gewicht | 7,5 kg (maat M, tubeless montage) |
Van Rysel is het huismerk van Decathlon dat besloten heeft niet langer te doen alsof: de RCR-F Pro is ontwikkeld in de windtunnel met Swiss Side en de profrenners van het Decathlon CMA CGM team, wat betekent dat we ver weg zijn van een zondagse toerritfiets. Het is niet letterlijk ruimtevaartonderzoek (we gaan niet naar de maan), maar het ontwikkelingsproces komt er wel dicht bij in de buurt.
Het frame van super high modulus carbon heeft een zogenaamde "Pro" layup die 7% stijver is bij het balhoofd dan de standaardversie, wat zich praktisch vertaalt in een directere krachtoverdracht bij het versnellen en sprinten. De fiets is ontworpen voor vlakke tot licht heuvelachtige parcoursen (minder dan 1500 m stijging per 100 km, zo stelt Van Rysel duidelijk) met kruissnelheden tussen 35 en 50 km/u. Wees echter voorzichtig als je weekendprogramma meer lijkt op een etappe in de Pyreneeën: daarvoor is er de RCR-R, zijn 'berg' geoptimaliseerde broertje.
De Shimano Dura-Ace Di2 2x12 speed groep is het allerbeste elektronische onderdeel van dit moment, en het crankstel integreert een dubbele krachtsensor, waardoor je geen apart accessoire van honderden euro's hoeft te kopen, een detail dat telt op dit niveau van rijden. De Swiss Side Hadron² 625 Ultimate carbon wielen met 62 mm velghoogte zijn duidelijk gemaakt voor vlakke stukken en hoge snelheden (bij zijwind houd je het stuur goed vast). De banden spelen ook in op asymmetrie: een 26 mm Continental Aero 111 vooraan en een 28 mm GP 5000S TR achteraan, beide tubeless ready.
BMC Teammachine R 01 Two, de racefiets voor het najagen van absolute efficiëntie
Racefiets BMC Teammachine R 01 Two Shimano Dura Ace Di2 12V 700 mm Wit/Zwart 2027
Vanaf €11,999.00
| Kenmerken | Details |
|---|---|
| Frame | Carbon: Teammachine R 01 Premium Carbon met Aerocore Design |
| Voorvork | Carbon: Teammachine R 01 Premium Carbon |
| Voorderailleur | Shimano Dura Ace Di2 |
| Achterderailleur | Shimano Dura Ace Di2, 12 versnellingen |
| Aantal tanden cassette | 11-34 |
| Aantal tanden kettingbladen | 52-36 |
| Cranks | Shimano Dura Ace met 4iiii Precision Gen3+ Vermogensmeter, 52-36 tanden |
| Remmen | Shimano Dura Ace, hydraulische schijfremmen RT-CL900, 160/160 mm |
| Velgen | CR 50 SL Carbon, Tubeless Ready, 50 mm, 700c |
| Gewicht | 7,3 |
We sluiten deze gids af met een fiets die niet aan half werk doet: de BMC Teammachine R 01 Two. Ontwikkeld met Red Bull Advanced Technologies (ja, die van de F1), verbergt het carbon Aerocore frame zijn kabels en zelfs zijn bidonhouders om elke watt te besparen. De uitrusting volgt: Dura-Ace Di2 12 versnellingen, dubbele 4iiii vermogenssensor, 160 mm schijfremmen en carbon wielen met 50 mm profiel, gemonteerd met Pirelli P Zero Race in 28 mm. Op de weegschaal 7,3 kg: geen record voor klimmers, maar de aerodynamica doet de rest. We zullen eerlijk zijn: de ruimte laat maximaal 30 mm band toe, en de limiet van 110 kg (fiets, renner en uitrusting inbegrepen) laat weinig speling voor stevige bouw. Dit is de ideale fiets als je een competitieve rijder bent die absolute efficiëntie wil, niet voor een zondagse rit met schoonmoeder...
Meest bekeken artikelen

Vergelijking: onze TOP 11 van de beste elektrische mountainbikes in 2026

Vergelijking: Top 9 beste mountainbikes in 2026

Looptempo-grafiek - 5 km, 10 km, halve marathon en marathon
