Heb je zin om te slapen in een berghut, op een camping of onder de blote hemel? Maar net zoals je je bed niet meeneemt, neem je ook je dekbed niet mee. Je hebt dus een slaapzak nodig. Misschien ben je op dat moment verdwaald geraakt tussen het enorme aanbod aan producten. Als je dus niets meer begrijpt van de EN13537-norm, het mummiemodel... dan zit je hier goed. Dit overzicht van de 10 beste slaapzakken is namelijk bedoeld om je meer duidelijkheid te geven. We geven je ook alle tips die je moet kennen voordat je een slaapzak koopt. Om het je makkelijker te maken, hebben we ook een ranglijst gemaakt van de 10 modellen die volgens ons tot de meest relevante behoren. Hier is dus de (subjectieve) selectie van Alltricks van de 10 beste slaapzakken van 2026:
Onze top 5 van de beste synthetische slaapzakken
Millet Baikal 1100 Regular, de synthetische slaapzak die niet bang is voor vocht
| Kenmerken | Details |
|---|---|
| Comforttemperatuur | 5°C |
| Limiettemperatuur | 0°C |
| Extreme temperatuur | -16°C |
| Vorm | Mummie |
| Vulling | 100% gerecycled polyester ReLOFT |
| Sluiting | Tweeweg-rits ¾ aan de zijkant |
| Interne opberging | 1 binnenzak |
| Afmetingen van de opbergzak | 27 cm x 20 cm |
| Volume van de opbergzak | 8,5 liter |
| Gewicht | 1190 g |
De Millet Baikal 1100 Regular is onze veelzijdige selectie: een synthetische 3-seizoenenslaapzak, ontworpen voor wandelen en trekking, van de lente tot de herfst, ook wanneer er vocht in het spel komt. In de tent zijn condens, een nachtelijke bui of een vochtige ondergrond de drie meest voorkomende bronnen van vocht, en precies daar heeft synthetisch de overhand op dons.
Technisch gezien heeft hij een comforttemperatuur van 5 °C, een limiet van 0 °C en een extreme temperatuur van -16 °C. Die laatste is een overlevingsgrens: onthoud 5 °C en 0 °C voor het echte gebruik. De ReLOFT-isolatie, van 100% gerecycled polyester, behoudt zijn isolerende eigenschappen in een vochtige omgeving, kan in de wasmachine en verdraagt opslag in gecomprimeerde toestand. De tweeweg-rits van ¾ aan de zijkant vergemakkelijkt de ventilatie en beschermt de voeten beter, en de slaapzak kan aan een andere worden gekoppeld. Zijn mummievorm beperkt het te verwarmen luchtvolume.
Ten opzichte van de concurrentie is hij een goed compromis. De Baikal 1500, uit dezelfde reeks, biedt 4 °C minder comfort (1 °C), maar weegt 350 g meer (1540 g) bij een volume van 10 liter. Met 1190 g en 8,5 liter (27 x 20 cm) is de Baikal 1100 niet de meest compacte, maar hij blijft redelijk voor zijn temperatuurbereik. Let op: reken op maximaal 185 cm voor de gebruiker.
Millet Active 600, de beste compacte synthetische slaapzak (3,5 L)
| Kenmerken | Details |
|---|---|
| Comforttemperatuur | 12°C |
| Limiettemperatuur | 9°C |
| Extreme temperatuur | -3°C |
| Vorm | Mummie |
| Vulling | Synthetisch - gerecyclede polyestervezels ReLOFT |
| Sluiting | Tweeweg-rits ¾ aan de zijkant, rechts |
| Interne opberging | 1 binnenzak |
| Afmetingen van de opbergzak | 25 cm x 13 cm |
| Volume van de opbergzak | 3,5 liter |
| Gewicht | Niet opgegeven |
We blijven bij Millet met de Active 600, een model dat is ontworpen voor mooie dagen en lichte bivakken. Zijn sterke punt is de compactheid: slechts 3,5 liter in gecomprimeerde toestand (25 x 13 cm), een zeldzaam volume voor een synthetische slaapzak, waardoor je hem in een rugzak kunt stoppen zonder er veel voor op te offeren.
Technisch gezien heeft hij een comforttemperatuur van 12 °C, een limiet van 9 °C en een extreme temperatuur van -3 °C. Onder de 12 °C is het beter om warme kleding of een extra laag mee te nemen. De ReLOFT-isolatie van gerecycled polyester behoudt zijn prestaties in een vochtige omgeving en droogt sneller dan dons. De tweeweg-rits van ¾ aan de zijkant helpt bij de ventilatie, en de slaapzak kan aan een andere worden gekoppeld. Qua formaat is hij geschikt tot 185 cm (213 cm lengte).
Nordisk Knuth -10°, de beste synthetische slaapzak voor de winter
| Kenmerken | Details |
|---|---|
| Comforttemperatuur | -5°C |
| Limiettemperatuur | -10°C |
| Extreme temperatuur | -30°C |
| Vorm | Niet opgegeven |
| Vulling | 100% polyester NorGuard S-PO 85® |
| Sluiting | Tweewegritsen |
| Interne opberging | Voetenvak |
| Afmetingen van de opbergzak | Niet opgegeven |
| Volume van de opbergzak | Niet opgegeven |
| Gewicht | 1540 g - 1890 g |
Na de modellen voor het mooie seizoen gaan we over op winterse omstandigheden met de Nordisk Knuth -10°, een synthetische slaapzak die is ontworpen voor strenge kou. Het getal in de titel komt overeen met de limiettemperatuur (-10 °C). Qua comfort kun je rekenen op -5 °C. De extreme temperatuur van -30 °C is een overlevingsgrens, geen gebruikstemperatuur.
Technisch gezien combineert hij een dubbellaagse vulling van NorGuard S-PO 85 (175 g/m²) met een nylon 20D-stof, beide 100% gerecycled en PFAS-vrij. Hij heeft een verstelbare 3D-kap, een thermische kraag, een voetenvak en tweewegritsen om de temperatuur te regelen.
Millet Bossons -10°, degene die je nodig hebt voor zeer koude en vochtige nachten
| Categorie | Details |
|---|---|
| Comforttemperatuur | -3°C |
| Limiettemperatuur | -10°C |
| Extreme temperatuur | -29°C |
| Vorm | Mummie |
| Vulling | Synthetische isolatie van gerecyclede polyestervezels M-Loft |
| Sluiting | Centrale ¾-rits, tweeweg-rits |
| Interne opberging | 1 binnenzak |
| Afmetingen van de opbergzak | 41 cm x 24 cm |
| Volume van de opbergzak | 10 liter |
| Gewicht | 1770 g |
| Kap | Ja, voorgevormd met dubbel aantrekkoord |
Voor een heel warme slaapzak wordt over het algemeen een donsmodel aangeraden. Het nadeel: bij veel vocht verliest dons aan efficiëntie. Millet biedt een goed alternatief met de Bossons -10°, een synthetisch model dat perfect is voor zeer koude nachten, ook vochtige.
Technisch gezien heeft de Bossons -10° een comforttemperatuur van -3 °C, een limiet van -10 °C en een extreme temperatuur van -29 °C. Deze waarden maken hem geschikt voor winterse omstandigheden. Zijn vulling van gerecyclede polyestervezels M-Loft behoudt zijn isolerende eigenschappen in een vochtige omgeving, een onderscheidend voordeel van synthetisch ten opzichte van dons. De mummievorm, de voorgevormde kap en de geïsoleerde kraag met dubbel aantrekkoord optimaliseren het warmtebehoud. De centrale ¾-tweeweg-rits maakt het mogelijk de temperatuur te regelen. Voor een zo warme synthetische slaapzak is Millet erin geslaagd het gewicht te beperken tot 1770 g. Het volume is eerder het zwakke punt: 10 liter in gecomprimeerde toestand (41 x 24 cm). Hij geeft duidelijk de voorkeur aan warmte en duurzaamheid boven compactheid.
Vaude Sioux 100 II, de beste synthetische slaapzak voor warme nachten
| Categorie | Details |
|---|---|
| Comforttemperatuur | 16 °C |
| Limiettemperatuur | 13 °C |
| Extreme temperatuur | 3 °C |
| Vorm | Mummie |
| Vulling | Synthetisch |
| Sluiting | Rits aan de zijkant |
| Interne opberging | Binnenzak |
| Kap | Verstelbare kap |
| Afmetingen van de opbergzak | 18 x 15 cm |
| Volume van de opbergzak | Niet opgegeven |
| Gewicht | 800 gram |
We sluiten deze synthetische selectie af met de Vaude Sioux 100 II. Verre van een slaapzak voor de winter, is hij een lichte optie voor zachte zomernachten of gebruik binnenshuis, waar te veel isolatie contraproductief zou zijn. Zijn profiel is duidelijk gericht op thermisch comfort in gematigde omstandigheden, en voldoet aan de behoefte aan een minimalistische slaapzak die makkelijk mee te nemen is zonder oververhitting.
Technisch gezien heeft deze synthetische slaapzak een comforttemperatuur van 16 °C en een limiet van 13 °. Zoals we al zeiden, kun je hem midden in de winter vergeten, maar hij is zeer geschikt voor zomeravonden of omgevingen met airconditioning. Zijn mummievorm draagt bij aan de thermische efficiëntie doordat de te verwarmen ruimte kleiner wordt, terwijl het gewicht beperkt blijft tot 800 gram. De verstelbare kap biedt een fijne modulariteit om de warmte ter hoogte van het hoofd te regelen, terwijl de binnenzak een functionele toevoeging is voor kleine voorwerpen. De rits aan de zijkant is weliswaar standaard, maar maakt het in- en uitstappen makkelijker en zorgt voor gedeeltelijke ventilatie. Het kleine formaat in opgeborgen toestand (18 x 15 cm) is een troef voor het transport.
Onze top 5 van beste donzen slaapzakken
Millet Light Down 10, de meest compacte slaapzak (1,5 liter)
| Categorie | Details |
|---|---|
| Comforttemperatuur | 14°C |
| Limiettemperatuur | 11°C |
| Extreme temperatuur | 0°C |
| Vorm | sarcofaag |
| Vulling | 90% Eendendons - 10% Veertjes |
| Sluiting | Bidirectionele rits |
| Interne opbergzak | binnenzak |
| Capuchon | ja, met dubbele trekkoorden |
| Afmetingen opbergzak | 23 cm x 12 cm |
| Volume opbergzak | 1,5 liter |
| Gewicht | 420 g |
We beginnen deze selectie van beste donzen slaapzakken met de Millet Light Down 10, onze keuze voor mensen die een ultra compacte slaapzak zoeken. Zijn aanwezigheid in deze selectie wordt inderdaad gerechtvaardigd door zijn uitzonderlijk kleine pakvolume van 1,5 liter, vergelijkbaar met een kleine fles water.
Technisch gezien is de Light Down 10 ook licht met een gewicht van 420 gram, te danken aan zijn vulling van 90% eendendons en 10% veertjes met een vulkracht van 700 FP. Deze samenstelling, gecombineerd met een PFC-vrije K-Dry waterafstotende behandeling en H-vormige compartimenten, houdt de isolerende prestaties van dons ook bij vochtige omstandigheden in stand en elimineert koudebruggen, een voordeel voor warmtebehoud. De sarcofaagvorm en de voorgevormde capuchon met dubbele trekkoorden dragen bij aan de thermische efficiëntie met een comforttemperatuur van 14°C en limiet van 11°C. De halve bidirectionele rits optimaliseert isolatie en biedt modulair ventilerend vermogen, hoewel dit formaat volledige openingen voor snelle regulering beperkt.
The North Face Trail Lite 2°C, de beste donsslaapzak qua prijs-kwaliteit-temperatuurverhouding
| Kenmerken | Details |
|---|---|
| Comforttemperatuur | 4°C |
| Limiettemperatuur | -1°C |
| Extreme temperatuur | -17°C |
| Vorm | Mummie |
| Vulling | Gerecycled dons 600 cuin |
| Sluiting | YKK®-rits ¾ rechts |
| Interne opberging | Niet opgegeven |
| Afmetingen van de opbergzak | 19 cm x 28 cm |
| Volume van de opbergzak | Niet opgegeven |
| Gewicht | 790 g (Reg) / 848 g (Long) |
We gaan verder met koelere nachten met de The North Face Trail Lite 2°C, onze keuze voor wandelaars die op zoek zijn naar een veelzijdige donsslaapzak zonder de prijs te betalen van ultralichte modellen of modellen voor extreme kou.
Technisch gezien heeft hij een comforttemperatuur van 4 °C, een limiet van -1 °C en een extreme temperatuur van -17 °C, waarbij die laatste eerder een overlevingsgrens is dan normaal gebruik. De naam van het model kondigt 2 °C aan, maar het zijn de limiet van -1 °C en het comfort bij 4 °C die je moet onthouden. Zijn vulling van gerecycled dons 600 cuin (248 g in maat Regular) weegt in totaal 790 g (848 g in Long). De mummievorm, de volledig geïsoleerde kap met via een koord verstelbare kraag en de trapeziumvormige zijkamers beperken de koude zones, terwijl de anti-compressiekussentjes het bolvermogen behouden. Een synthetische vulling rond de tenen beperkt het samenklonteren van het dons op de plek waar het het meest wordt belast. Het gerecyclede nylon heeft een waterafstotende DWR-behandeling: het is bestand tegen lichte vochtigheid, maar moet, zoals elke donsslaapzak, beschermd worden tegen langdurige regen. De YKK-rits ¾ rechts maakt het in- en uitstappen makkelijker, met een minder royale opening dan een volledige rits. Tot slot past de slaapzak in een opbergzak van 19 x 28 cm dankzij de meegeleverde compressiezak, en is hij geschikt tot 183 cm in Regular en 198 cm in Long.
Pajak Radical 1Z, de beste ultra-lichte slaapzak
| Categorie | Details |
|---|---|
| Comforttemperatuur | 5°C |
| Limiettemperatuur | 0°C |
| Extreme temperatuur | -15°C |
| Formaat | N.V.T. |
| Vulling | Poolse witte ganzendons 900 FP |
| Sluiting | Niet-blockerende ritssluiting |
| Interne opbergruimte | Binnenzak |
| Inpakzakafmeting | N.V.T. |
| Inpakzakvolume | 2,2 liter |
| Gewicht | 440 g |
Na een ultra-compact model gaan we naar het segment van “veertje licht” met de Pajak Radical 1Z. Laten we eerlijk zijn: sommigen zullen zeggen dat je elders zelfs lichter vindt, ook synthetisch zoals de Nordisk Gormsson 10°. Dat klopt in absolute zin, maar de berekening verandert snel in de praktijk: voor slechts 20 gram meer biedt deze Pajak je een veel betere bescherming als de temperatuur daalt.
Sorry voor het cliché, maar met 440 g en 2,2 L gecomprimeerd is deze Pajak waarschijnlijk minder volumineus dan de toilettas van die dames (en van sommige zeer verzorgde heren). Series maar nog steeds qua cijfers: de EN13537 norm geeft een comforttemperatuur van 5°C en een limiet van 0°C aan. Het is geen pool-expeditie-slaapzak, maar hij is ideaal voor frisse nachten in de bergen.
Het geheim van zijn gewicht/warmte verhouding? Poolse gansendons met 900 FP. Dat is de top qua vulkracht. De 210 gram vulling zijn geoptimaliseerd om elk overbodig gram te vermijden, al moeten we realistisch zijn: de extreme temperatuur van -15°C blijft puur theoretisch. Onder nul zal je waarschijnlijk een fleece of technische onderkleding moeten meenemen om warm te blijven.
Waar Pajak het verschil maakt, is de Z-constructie. Door de vliezen (scheidingswanden) schuin te plaatsen, beperkt het merk koudebruggen en zorgt het voor een veel gelijkmatiger verdeling van het dons dan bij klassieke modellen. Voor de buitenkant gebruiken ze Gelanots Ultra Light Rip Stop. Dat is een technische, ongelooflijk lichte stof, maar die vraagt enige zorg: vermijd ruwe ondergronden als je wilt dat hij lang meegaat. We eindigen met een kleine kanttekening, die voor jou geen probleem zal zijn als Moeder Natuur je geen basketbalmaat gegeven heeft: deze dons is er alleen in één maat (tot 180 cm).
Rab Ascent -12°C, de beste donsslaapzak qua verhouding tussen warmte, gewicht en prijs
| Kenmerken | Details |
|---|---|
| Comforttemperatuur | -5°C |
| Limiettemperatuur | -12°C |
| Extreme temperatuur | -33°C |
| Vorm | Mummie |
| Vulling | Eendendons 650 cuin |
| Sluiting | YKK®-tweewegrits ¾ lengte |
| Interne opberging | Binnenzak met rits |
| Afmetingen van de opbergzak | 22 cm x 40 cm |
| Volume van de opbergzak | Niet opgegeven |
| Gewicht | 1350 g |
We gaan een stapje hoger in warmte met de Rab Ascent -12°C, een donsslaapzak die is ontworpen voor comfort en gebruiksgemak in plaats van voor de weegschaal. De “-12” in de naam komt overeen met de limiettemperatuur en niet met het comfort: dat ligt bij -5 °C, met een extreme temperatuur van -33 °C.
Technisch gezien is hij gevuld met Europees eendendons 650 cuin, met een hydrofobe behandeling zonder fluorkoolstof. Zijn L.O.F.T™-kamerverdeling, met kamers van twee afwisselende breedtes, verbetert de verhouding tussen gewicht en warmte en beperkt koudebruggen. Ook voorkomt hij dat het lichaam op een naad rust, een voordeel voor wie op zijn zij slaapt. De ruime mummievorm maakt het mogelijk om een extra laag kleding aan te houden als de temperatuur daalt. De kraag is gevuld met synthetische isolatie en de YKK-tweewegrits van ¾ is beschermd door een geïsoleerde flap. Een tweede, kortere rits met drukknoop laat de armen naar buiten zonder warmte te verliezen, handig om vanuit je slaapzak een kooktoestel te bedienen. De Pertex® Quantum 20D-stof houdt de wind tegen en het geheel is PFAS-vrij. De Rab weegt 1350 g en past in een opbergzak van 22 x 40 cm. Hij bestaat ook in een Large-versie, die ruimer is ter hoogte van de schouders (190 cm interne omtrek tegenover 170 cm).
Ten opzichte van andere zeer warme slaapzakken onderscheidt hij zich door zijn prijs. De Patizon G 800 die hieronder wordt gepresenteerd, met een limiet van -18 °C, kost ongeveer 250 € meer. De Rab Ascent biedt dus een interessant compromis voor bergtochten en winterbivakken waarvoor geen -18 °C nodig is.
Patizon G 800, de beste ultra-warme slaapzak
| Categorie | Details |
|---|---|
| Comforttemperatuur | -10°C |
| Limiettemperatuur | -18°C |
| Extreme temperatuur | -40°C |
| Vorm | mummy |
| Vulling | Europees ganzen dons 850+ cuin, 90/10, hypoallergeen, gecertificeerd RDS en IDFL |
| Sluiting | YKK semi-automatische rits met twee schuivers en uniek gebruik. Hij stopt ter hoogte van de enkels. De rits is dun van 3 mm, tegenover de gebruikelijke 6 mm. |
| Interne opbergruimte | binnenzak van 20 x 20 cm |
| Formaat opbergzak | 23*41 cm / 22*31 cm |
| Volume opbergzak | 14,5 liter |
| Gewicht | 1090 g (P) | 1146 g (M) | 1212 g (G) |
| Kap | Ergonomische vorm met trekkoord bedienbaar met één hand |
We eindigen met het neusje van de zalm met Patizon, een jong Tsjechisch merk dat met zijn G800 slaapzak de warmste slaapzak uit onze vergelijking aanbiedt.
Technisch gezien heeft de G 800 een comforttemperatuur van -10°C en een limiettemperatuur van -18°C, waarden die hem onderscheiden in zijn categorie. Deze prestatie is hoofdzakelijk te danken aan de vulling van Europees ganzen dons van 850+ cuin, met een ratio van 90/10 dons/veren. Het aanzienlijke vulgewicht (800 g in maat M) draagt direct bij aan deze isolatie. De buiten- en binnenstof van Pertex™ Quantum van 32 g/m² biedt scheur- en waterbestendigheid dankzij de DWR-behandeling en is tegelijkertijd ademend, een noodzakelijk evenwicht voor vochtmanagement. De YKK semi-automatische 3 mm rits, dunner dan de norm, vermindert koudebruggen en gewicht, terwijl de stopper ter hoogte van de enkels en het met dons gevulde compartiment de warmte-isolatie optimaliseren. Details zoals de ergonomische voetzool en de anatomische kap met trekkoord voor één hand verbeteren het thermisch comfort en de gebruiks-ergonomie. De isolatie bij het gezicht met synthetische Climashield vezels is een slimme keuze voor het omgaan met vocht.
Vergeleken met andere modellen op de markt springt de Patizon G 800 duidelijk uit vanwege zijn thermische capaciteit. Zelden vind je modellen die een limiettemperatuur van meer dan -15°C halen. De Patizon G800 is dus perfect voor extreme omstandigheden, poolexpedities of langdurige tochten in grote kou, waar het vermogen om een stabiele lichaamstemperatuur te behouden een veiligheidsvereiste is.
Hoe kies je de beste slaapzak?
1) Let op het gewicht
Het eerste criterium dat je moet overwegen voordat je een slaapzak koopt, is het gewicht en het volume ervan. Inderdaad, als je voor meerdere dagen op bivak gaat, wil je waarschijnlijk niet je energierepen inruilen voor een te grote slaapzak. Oké, ik overdrijf een beetje. Maar stel je voor dat je een pas in het Massief van de Écrins beklimt, dan ben je blij met een lichtere slaapzak, zelfs als dat maar 500 gram scheelt. Daarom is het belangrijk om een model te kiezen dat geschikt is voor de situatie en niet te overoptimaliseren. Alles is een kwestie van compromis.
Weet dat het gewicht van je slaapzak afhangt van de vulling. Voor tamelijk hoge buitentemperaturen vind je lichte synthetische slaapzakken. Maar zodra de temperatuur daalt, als je gewicht wilt besparen, moet je kiezen voor dons slaapzakken. Dat brengt ons bij de vulling.
2) De keuze van de vulling (dons of synthetisch?)
Bij je keuze van een slaapzak heb je vooral twee mogelijke vullingen, dons of synthetisch. Welke moet je kiezen om de beste slaapzak te vinden? Eerlijk gezegd hangt dat af van jou, je behoeften en je budget.
Synthetische slaapzak:
Eerst de synthetische slaapzakken. Ze hebben een groot voordeel ten opzichte van dons: ze zijn goedkoper. Ze drogen ook sneller omdat ze minder vocht opnemen. Dit maakt ze ook makkelijker te onderhouden. Toch hebben synthetische slaapzakken een nadeel: ze isoleren minder goed dan dons. Je kunt wel dezelfde isolatie krijgen als dons, maar dan met een hoger gewicht en volume. Daarom adviseren we synthetische slaapzakken in twee gevallen:
- Wanneer je zomers gaat wandelen, je hebt dan geen warme dons nodig en volume is minder een probleem.
- Wanneer je je slaapzak niet elke dag hoeft mee te nemen (bijvoorbeeld camping)
Dons slaapzak:
Tweede, dons slaapzakken. Je hebt het misschien al door, dons slaapzakken zijn min of meer het tegenovergestelde van synthetische. Ze zijn minder bestand tegen vocht. Om dit te ondervangen worden ze door fabrikanten waterafstotend behandeld. Dons zakken zijn ook duurder, maar ze zijn lichter bij gelijke isolatie. Je kunt donsmodellen vinden tot wel vijf keer lichter bij dezelfde isolatie. Daarom bestaan de warmste modellen alleen in dons. We raden dons slaapzakken aan als:
- Je in de zomer bivakkeert met een al volle rugzak, dons neemt dan minder ruimte in en is lichter.
- Je gaat slapen in koude tot zeer koude omstandigheden.
3) Welke snit kies je, mummy of deken/rectangle?
Bij het kiezen van je beste slaapzak, moet je ook de snit bepalen. Je hebt dan twee keuzes.
Rechthoekige snit:
Allereerst de rechthoekige snit, ook wel deken slaapzakken genoemd. Deze modellen zijn de goedkoopste slaapzakken. Ze zijn ook het comfortabelst omdat ze binnen veel ruimte hebben. Helaas is dit ook hun grootste nadeel. Ik ga hier geen natuurkundeles geven, maar hoe groter het volume, hoe moeilijker het is dit te verwarmen. Deze vorm is dus comfortgericht, maar niet aan te raden voor koude temperaturen.
Mummy snit:
Tweede, mummy-vormige slaapzakken. Deze vorm is ideaal voor de koudste maanden. De slaapzak past zich aan je lichaamsvorm aan om lege ruimte te minimaliseren. Ook zijn deze zakken meestal voorzien van een capuchon voor maximale isolatie van het hoofd. Dit is tegenwoordig de meest voorkomende vorm op de markt. Je zult in deze vergelijking alleen deze vorm vinden.
4) De keuze van de comforttemperatuur (norm ISO 23537 en EN13537)
Als je investeert in een slaapzak, is het om warm te kunnen slapen. Niet té warm natuurlijk. Het is daarom belangrijk een model te kiezen dat geschikt is voor de buitentemperatuur. Voor een uniforme vergelijking is er een norm. Eigenlijk zijn er twee normen (ISO 23537 en EN 13537) die vrijwel gelijk zijn. Deze normen gaan uit van twee standaardgebruikers (man en vrouw). De standaard man is 1m73 en weegt 73 kg, de standaard vrouw 1m60 en 60 kg. Deze gebruikers bepalen de gebruikstemperatuur. De normen onderscheiden drie temperaturen (comfort/limiet/extreem). Wat zit daar precies achter?
Comforttemperatuur
De comforttemperatuur verschilt iets per norm. Grofweg is het de temperatuur waarbij een standaard vrouw comfortabel kan slapen in uitgestrekte houding.
Limiettemperatuur
De limiettemperatuur is volgens norm (ISO23537 of EN13537) de temperatuur waarbij een standaard gebruiker thermisch in balans kan slapen zonder het koud te hebben, in een opgerolde houding.
Extreme temperatuur
De extreme temperatuur verschilt iets per norm. In alle gevallen geldt dat je bij deze temperatuur niet comfortabel slaapt en het zelfs gevaarlijk kan zijn. Je kunt ervan uitgaan dat je binnen 6 uur slaap kans hebt op onderkoeling.
Meest bekeken artikelen

Vergelijking: onze TOP 11 van de beste elektrische mountainbikes in 2026

Vergelijking: Top 9 beste mountainbikes in 2026

Looptempo-grafiek - 5 km, 10 km, halve marathon en marathon
